spoon

Tipy na výlet

Rekreace

Sudický Dvůr

Areál Sudického dvora nabízí ubytování v penzionu s kapacitou 56 lůžek ve 13 apartmánech, služby restaurace s mysliveckou a staročeskou kuchyní, využití internetu, sportovní střelnice. Možnost pořádání společenských akcí pro 20 až 2000 osob.

 

Western Park Boskovice

Chcete strávit váš volný čas s přáteli a pracovníky tak, abyste na něj mohli příjemně a dlouho vzpomínat, aby vás povzbudil k dalším činnostem? Zamiřte do Western parku Boskovice! Pravidelně pořádáme různé akce pro veřejnost i pro firmy. Připravíme Vám program přímo na míru. Koňské show: Jedinečné představení se odehrává v nádherné scenérii starého pískovcového lomu. Za zvuku vodopádu na vás dýchne to pravé kouzlo divokého západu. Indiáni a kovbojové vás nenechajív hledišti usnout. Hodinové vyprávění o odvěkém přátelství mezi člověkem a koněm.

 

Příroda

Moravský kras

Moravský kras patří mezi nejvýznamnější krasové oblasti ve střední Evropě. Na celém území je známo více než 1100 jeskyní, z nichž pět je přístupných veřejnosti. Punkevní jeskyně s možností plavby na podzemní říčce Punkvě spojené s prohlídkou dna propasti Macocha, Kateřinská jeskyně, která je známá unikátními hůlkovými stalagmity, jeskyně Balcarka s bohatou a barevnou krápníkovou výzdobou a Sloupsko-šošůvské jeskyně, tvořené mohutnými chodbami a podzemními propastmi.

 

Jeskyně Blanických rytířů

Jeskyně Blanických rytířů je unikátní dílo inspirované českou historií. Nachází se nedaleko města Kunštátu, na kraji obce Rudka, v nitru kopce nazvaného Milenka.
Tvůrcem tohoto jedinečného díla byl rodák z nedalekého Bořitova, Stanislav Rolínek, čalouník a nadaný sochař samouk, ale bohužel také člověk nemocný tuberkulózou plic. Jeho prvotinou byly zdařilé sochy husitských bojovníků, které vytesal do skal nedaleko svého rodiště netradičním nářadím – hasičskou sekyrkou a půlkou nůžek na stříhání ovcí. Tak upozornil na svůj talent a brzy se o jeho umění doslechl také kunštátský občan, řezní…

 

Arboretum Šmelcovna

V lokalitě Dva dvory – Šmelcovna, ve významném krajinném prvku na západním okraji Drahanské vrchoviny se rozkládá 8 hektarový soukromý, veřejnosti přístupný, přírodní, naučný a odpočinkový areál, členěný na plochy s přirozeným vegetačním prostorem významného krajinného prvku a na plochy cíleně osázené sortimentem mnoha tisíců kultivarů okrasných rostlin.Areál je doplněn zookoutkem zakrslých hospodářských zvířat, expozicemi pohádkových bytostí a zahradním prodejním centrem s nabídkou širokého sortimentu okrasných a užitkových rostlin.

Sport

Sokrates Golf & Country club

Na jižní Moravě, v oblasti Boskovicka a Brna a v srdci přírodního parku Řehořkovo Kořenecko, nedaleko Paprče, jednoho z nejvyšších bodů Drahanské vrchoviny, je vybudováno golfové hřiště vycházející z projektu Ing. Libora Jiráska, Golfer spol. s r. o. a Ak. soch. Miloslava Buřivala. Leží na okraji intravilánu obce Kořenec, 10 km od Boskovic, 25 km od Blanska, krajské město Brno je vzdáleno necelou hodinu jízdy (47km), Prostějov asi 25 minut a o něco déle Olomouc. Golfové hřiště „na Kořenci“ je znamenitou součástí čisté přírody vynikající vhodnou členitostí terénu.

 

Ski areál Olešnice

Sportovní areál najdete v jednom z nejkrásnějších koutů Vysočiny u městečka Olešnice na Moravě. Areál nabízí adrenalinové sportovní vyžití pro děti i dospělé po celý rok. Od prosince do března zde můžete lyžovat na sjezdovce dlouhé 500 m s převýšením 100 m zasněžované sněhovými děly a se strojovou úpravou. Díky osvětlení sjezdovky je možné i večerní lyžování. Pro děti i dospělé je k dispozici lyžařská a snowboardová škola s kvalifikovanými instruktory. V areálu je také provozována půjčovna a servis lyží. V letní sezóně se potom můžete svézt v terénních kárách, na travních koloběžkách

 

Památky

Hrad Boskovice

Na rozhraní Malé Hané a Drahanské vrchoviny se ve výšce 460 metrů nad mořem vypíná romantická zřícenina goticko-renesančního boskovického hradu. Historie hradu se začala psát v polovině 13. století. Tehdy patřil do majetku rodu pánů z Boskovic, kteří hrad i panství vlastnili až do konce 14. století. Na sklonku 14. století hrad přešel do držení pánů z Kunštátu. V této době bylo zřejmě započato se stavbou nového středověkého sídla. Od 50. let 15. století hrad spolu s boskovickým panstvím znovu drží páni z Boskovic, jejichž erb se sedmizubým hřebenem se později stal znakem města Boskovic.

 

Zámek Boskovice

Na místě dnešního boskovického zámku stával původně dominikánský klášter, který po svém zrušení krátce sloužil jako manufaktura na výrobu barviv. Přestavba klášterních budov na zámek byla realizovaná v letech 1819 – 1826 za Františka Xavera z Ditrichsteina. Vznikl tak jeden z nejpůvabnějších empírových zámků na Moravě, který si svou slohovou čistotu udržel až do současnosti. V roce 1856 se zámek dostal do držení hraběcího rodu Mensdorff-Pouilly, který vlastnil až do roku 1950 a kterému byl opět v roce 1991 navrácen.

 

Zámek Letovice

Původně dřevěná tvrz ze 14. století (první písemná zmínka pochází z roku 1360) byla později přestavěna na kamenný hrad, chráněný třemi bránami s padacími mosty. V průběhu let byl zámek přestavován a měnil svou podobu až k současnému stavu. Po roce 1989 byl vrácen v restituci hraběti Alexandru Kálnokymu, který zámek už ve velmi špatném technickém stavu v roce 2004 prodal panu Bohumilu Vavříčkovi.  Nový majitel započal rozsáhlou rekonstrukci, díky níž mohl být zámek v roce 2008 otevřen pro veřejnost.

V objektu zámku se nachází jízdárna s restaurací, vinné sklepy, kaple, středověká mučírna s hladomornou, sbírka zemědělské techniky a historických vozidel, prodejna suvenýrů a starožitností.

V areálu zámku je možné pořádat prohlídky, exkurze, svatby, večírky,  výstavy apod. Pravidelně se zde konají burzy starožitností, řemeslné jarmarky, divadelní představení pro děti, koncerty a další kulturní akce.

Arboretum Šmelcovna

 

a další akce v Boskovicích a okolí na www.boskovice.cz